projekty

Dom wśród drzew

Lokalizacja: Kicin
Architektura: Marzena Zajaczkowska
Konstrukcja: Maciej Samulak
Współpraca projektowa: Michał Labrzycki, Przemysław Gwizdała
Inwestor: prywatny
Wykonawca: Livier Jacek Mandziarz
Powierzchnia użytkowa: 260m2
Projekt: 2019
Realizacja: w trakcie
Wizualizacje: Przemysław Gwizdała

Miejsce: Budynek zlokalizowany jest w leśnej scenerii przylegającego Krajobrazowego Parku Puszczy Zielonki. Dom otwiera się w kierunku lasu. Długa, prostokątna działka umożliwiła zaprojektowanie dużej ilości przeszkleń na południowo-wschodniej elewacji. Dzięki temu uzyskaliśmy efekt zatarcia granicy pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Synergię budynku z otoczeniem uzyskano poprzez zastosowanie drewnianej elewacji z ciemnoszarego podpalanego drewna świerkowego oraz okalającego go tarasu.

Funkcja: Parter domu stanowi strefa dzienna i techniczna: salon z kuchnią, który łączy się z otwartą przestrzenią biurową, jak i pokojem gościnnym oraz łazienką; przestrzenny hol - wysoki na dwie kondygnacje; schody - biegnące na piętro oraz dwustanowiskowy garaż, pomieszczenie gospodarcze i techniczne. Piętro stanowi strefa prywatna, z czterema sypialniami, łazienką, garderobą oraz suszarnią.
Bryła budynku jest oszczędna, z dwuspadowym dachem i dużą ilością przeszkleń, wpuszczających światło ze wszystkich kierunków.

Kicin inwestycja
Kicin inwestycja
Dom wśród drzew
Dom jednorodzinny
Dom wizualizacja
Architektura
Kicin inwestycja
projekty